تصویر تعامل گردشگری قشم با گردشگری استان هرمزگان
عضو هیات مدیره و معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم تاکید کرد:

تعامل گردشگری قشم با گردشگری استان هرمزگان

عضو هیات مدیره و معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم از همکاری و مشارکت تنگاتنگ مدیریت میراث فرهنگی، صنایع دستی وگردشگری سازمان منطقه آزاد قشم با اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان هرمزگان با هدف ارتقای سطح گردشگری در استان خبر داد.

 
 به گزارش روابط عمومی سازمان منطقه آزاد قشم، عبدالجواد کمالی، در نشست مشترک با مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان هرمزگان در محل دفتر مدیریت میراث فرهنگی، صنایع دستی وگردشگری سازمان منطقه آزاد قشم بیان داشت: با توجه به فراگیر بودن مبحث گردشگری، برقراری تعامل با مراکز گردشگری بین مناطق آزاد و سرزمین اصلی در توسعه این صنعت نقش عمده ای خواهد داشت.
وی به اقدامات چند سال اخیر سازمان منطقه آزاد قشم در راستای ارتقاء آموزش و توانمندسازی فعالان این عرصه اشاره کرد و افزود: برگزاری دوره های آموزشی، صدور کار شناسایی برای صنعتگران هنرهای دستی، معرفی فعالین گردشگری برای دریافت تسهیلات، توسعه مشاغل خانگی و افزایش اشتغالزایی در سطح جزیره در سه محور میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بخش های عمده ای از این اقدامات بوده است.
عضو هیات مدیره و معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم ضمن اعلام آمادگی این معاونت برای انعقاد تفاهم نامه همکاری با اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان هرمزگان گفت: ما آماده ایم تا این آموزش ها را در حوزه های سه گانه در اختیار تمامی علاقمندان و فعالین حوزه گردشگری استان قرار دهیم.
وی ادامه داد: در حوزه میراث فرهنگی می توانیم اقدامات مشترکی تعریف کرده و با استفاده از ظرفیت های بالقوه یکدیگر مواریث معنوی و فرهنگی استان را حفظ و احیاء کنیم.
به گفته کمالی، با توجه به برنامه های خوبی که سازمان منطقه آزاد قشم در جهت ارتقاء خدمات گردشگری داشته، این معاونت آماده برگزاری کلاس های آموزشی مختلف در سه بخش پرسنلی، جامعه محلی و فعالان اقتصادی صنایع گردشگری استان است.
عضو هیات مدیره و معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم عنوان کرد:  همچنین حوزه گردشگری جزیره آماده جذب سرمایه گذاران این حوزه و ارایه مشاوره و استفاده از ظرفیت های علاقمندان می باشد.
همه حقوق نزد سازمان منطقه آزاد قشم محفوظ می باشد.