تصویر رفع تصرف 6 میلیون متر مربع اراضی ملی در قشم/سال مبارزه جدی با زمین خوارن حرفه ای

رفع تصرف 6 میلیون متر مربع اراضی ملی در قشم/سال مبارزه جدی با زمین خوارن حرفه ای

مدیر امور حقوقی و قراردادهای سازمان منطقه آزاد قشم گفت: بیش از 6 میلیون متر مربع اراضی ملی در سال 94 به عنوان سال مبارزه جدی با زمین خواران حرفه ای در این منطقه رفع تصرف شده است.

به گزارش روابط عمومی منطقه آزاد قشم، محمد جوادیان زاده با بیان این مطلب افزود: مبارزه جدی با زمین خواران براساس فرمان رهبر معظم انقلاب و ریاست محترم جمهوری و همزمان با شروع به کار حمیدرضا مومنی مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم از ابتدای سال 94 در دستور کار اداره حقوقی قرار گرفت.
وی ادامه داد: آزاد سازی این اراضی از ابتدای امسال به دستور دادستان شهرستان قشم و با هماهنگی معاونت عمرانی و یگان حفاظت از اراضی سازمان منطقه آزاد و پشتیبانی نیروی انتظامیدر نقاط مختلف جزیره قشم محقق شد.
به گفته جوادیان زاده، با ساماندهی قراردادها و بررسی دقیق نحوه فعالیت های اقتصادی در قشم، شاهد فراهم شدن شرایط ویژه برای جذب سرمایه گذاران در این جزیره هستیم.
وی با اشاره به سفر اخیر مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم به امارات که به دعوت شورای عالی بازرگانان دبی انجام شد، گفت: سرمایه گذاران ایرانی مستقر در امارات با اطمینان از فضای مناسب سرمایه گذاری در قشم آمادگی خود را برای حضور در پروژه های سرمایه گذاری در این منطقه اعلام کرده اند.
 جوادیان زاده گفت: سیاست سازمان منطقه آزاد قشم در حوزه سرمایه گذاری ها، مشارکت با فعالان اقتصادی از طریق واگذاری زمین به عنوان سهم آورده سازمان می باشد.
جزیره قشم در جنوب ایران پس از لغو تحریم ها و شرایط جدید ایجاد شده برای جذب سرمایه گذاران در کشور با توجه به ظرفیت های حوزه نفت و گاز، دسترسی به آب های بین المللی، اسکله های مناسب تخلیه و بارگیری برای شناورهای با تناژ بالا، امکان استفاده از آب دریا برای صنعت فولاد، ظرفیت سرمایه گذاری در صنعت شیلات، تجارت و بازرگانی و همچنین صنعت گردشگری از سوی بسیاری از سرمایه گذاران خارجی مورد توجه جدی قرار گرفته و انتظار می رود سال 95 براساس استراتژی سازمان منطقه ازاد قشم، سال پرباری در حوزه سرمایه گذرای در این منطقه باشد.

همه حقوق نزد سازمان منطقه آزاد قشم محفوظ می باشد.