تصویر تبیین سیاست های سرمایه گذاری قشم به تیم رسانه ای استان البرز / امضای تفاهم نامه گردشگری بین خانه های مطبوعات البرز و قشم

تبیین سیاست های سرمایه گذاری قشم به تیم رسانه ای استان البرز / امضای تفاهم نامه گردشگری بین خانه های مطبوعات البرز و قشم

50 تن از اعضای خانه مطبوعات استان البرز در پنجمین سفر آموزشی – سیاحتی خود روز پنجشنبه 14 بهمن ماه از طریق اسکله شهید حقانی بندرعباس وارد اسکله شهید ذاکری قشم شدند.

 

تیم رسانه ای استان البرز طی سه روز اقامت در این جزیره از ظرفیت های منحصر به فرد گردشگری این منطقه بازدید کردند و در روز آخر سفر با امضای تفاهم نامه همکاری گردشگری با خانه مطبوعات منطقه آزاد قشم، با سیاست های سرمایه گذاری، صنایع فعال تولیدی و ظرفیت های نفت، گاز و انرژی قشم که توسط مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد قشم برای آنان تشریح شد آشنا شدند.

به گزارش روابط عمومی منطقه آزاد قشم، مرتضی شیخ زاده در این نشست با اظهارخرسندی از سفر تیم خبری خانه مطبوعات استان البرز به منطقه آزاد قشم، گفت: خانه مطبوعات قشم برای نخستین بار براساس تفویض اختیارات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم و پس از طی شدن مراحل قانونی در این منطقه شکل گرفت.

 مدیرکل روابط عمومی و اموربین الملل سازمان منطقه آزاد قشم در ادامه سخنان خود به مباحث مربوط به سرمایه گذاری در این منطقه با توجه به قوانین و مقررات ویژه مناطق آزاد به عنوان شرایط ویژه جذب فعالان اقتصادی اشاره کرد.

وی ادامه داد: معافیت مالیاتی ورود مواد اولیه برای فعالیت های تولیدی، امکان سفر خارجیان به قشم بدون نیاز به ویزا برای مدت یک ماه، استفاده از نیروی کار مناسب، دسترسی به آب های بین المللی، حمایت سازمان منطقه آزاد قشم از صادرات محصولات تولیدی و اجاره زمین به سرمایه گذاران بخشی از امتیازات سرمایه گذاری در این منطقه محسوب می شود.

شیخ زاده با اعلام اینکه  گمرک منطقه آزاد قشم با ایجاد شرایط مناسب تخلیه و بارگیری کالای فعالان اقتصادی امکان مناسبی را برای تجار و بازرگانان در این منطقه فراهم کرده است، گفت: با تمام شدن طرح توسعه اسکله بهمن در شهر قشم امکان پهلوگیری و تخلیه و بارگیری همزمان برای 14 شناور در این بندر تجاری فراهم می شود.

او به سفر فروردین ماه سال 94 ریاست محترم جمهوری که همزمان با روزهای آغازین قبول اداره سازمان منطقه آزاد قشم توسط حمیدرضا مومنی اتفاق افتاد، اشاره کرد و گفت: در این سفر دکتر روحانی چند مساله مهم از جمله انتقال آب شرب به همه روستاهای جزیره قشم، راه اندازی اسکله درگهان، ایجاد کمپ پارک های گردشگری و ارتباط تجاری با عمان از طریق خط دریایی را مورد تاکید قرار داد.

مدیرکل روابط عمومی و اموربین الملل سازمان منطقه آزاد قشم گفت: خوشبختانه طی این مدت اقدامات آبرسانی به بیش از 60 درصد روستاها انجام شده و تا پایان دولت یازدهم همه 65 روستای جزیره قشم به شبکه آب متصل می شوند.

او از راه اندازی اسکله درگهان، ایجاد 9 کمپ پارک با امکاناتی نظیر آب، برق، نمازخانه، پارک بازی کودکان، فضای سبز، حمام، سرویس بهداشتی، فضای فروش محصولات غذایی، فضای ورزشی و دیگر نیازهای اسکان و بهره برداری از خط کشتیرانی بین بندر بهمن قشم و بندر خصب عمان به عنوان اقدام و عمل سیاست های دولت تدبیر و امید برای خدمات در قشم نام برد.

شیخ زاده گفت: بیش از 700 هزار مسافر نوروزی جزیره قشم امسال با اسکان در هتل ها، هتل آپارتمان ها و کمپ پارک های کنار ساحل در نقاط مختلف جزیره، خاطره شیرینی از سفر به این منطقه را تجربه خواهند کرد.

وی از ژئوپارک قشم به عنوان تنها ژئوپارک خاورمیانه و یک امتیاز بین المللی در این منطقه نام برد و گفت: ماراتن ملی ژئوپارک قشم 21 بهمن ماه امسال با حضور نمایندگان ژئوپارک های جهانی در این جزیره برگزار می شود.

مدیرکل روابط عمومی منطقه آزاد قشم یاداور شد: ژئوسایت های منحصر به فرد ژئوپارک قشم همچون طولانی ترین غار نمکی جهان، جنگل دریایی حرا، خلیج دلفین ها، دره و تنگه چاهکوه در کنار آیین های سنتی و صنایع دستی جزیره نشینان جزیره قشم و مهمتر از همه رفتار، منش و مهمان نوازی مردم این منطقه ظرفیت مناسبی را در حوزه گردشگری این جزیره رقم زده اند.

او از صدور 60 مجوز کاشانه میهمان در روستاهای جزیره قشم خبر داد و گفت: تاکنون بیش از 36 کاشانه میهمان در روستاهای همجوار با ژئوپارک قشم راه اندازی شده و فعالان این عرصه با گذراندن دوره های آموزشی خدمات شایسته ای را به گردشگران داخلی و خارجی ارائه می کنند.

به گفته شیخ زاده، گردانندگان خانه های بوم گردی روستایی قشم با برقرار کردن ارتباط با سایر کشورها و اختصاص مکانی ویژه گردشگران خارجی شرایط همسانی را برای مهمانان ایرانی در شماری از کشورهای خارجی فراهم کرده اند.

او در ادامه مباحث خود به افتتاح سایت بانکرینگ در منطقه سلخ جزیره قشم اشاره کرد و گفت: با راه اندازی این سایت مهم ملی، عملیات سوخت رسانی به 14 هزار کشتی که سالانه از کنار آبهای ساحلی جزیره قشم عبور می کنند با کاهش مساحت 130 مایلی نسبت به بندر فجیره امارات، در منطقه سلخ قشم انجام خواهد شد.

مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد قشم گفت: حوزه شیلات هم یکی از ظرفیت های مهم اقتصادی در قشم محسوب می شود که اختصاص 84 هزار تن از مجموع 200 هزار تن تولید ماهی در قفس کشور موید این واقعیت می باشد.

او با اعلام اینکه قشم در حوزه پرورش میگو هم اقدامات بسیار مهمی را آغاز کرده است، ادامه داد: قشم در آینده نزدیک با تولید بیش از یک سوم نیاز تولید ماهی در قفس کشور، جذب سرمایه گذاران خارجی همچون فرانسوی ها و نروژی ها به قطب مهم شیلات کشور تبدیل خواهد شد.

*** ظرفیت های گردشگری قشم کم نظیر است / خبرنگاران جهادگران عرصه اطلاع رسانی اند

رئیس هیات مدیره خانه مطبوعات استان البرز و مدیر عامل این مجموعه رسانه ای با تقدیر از خدمات سازمان منطقه آزاد قشم برای تشکیل خانه مطبوعات در این جزیره از قشم به عنوان یک منطقه دیدنی یاد کرده و ظرفیت های گردشگری این جزیره را کم نظیر دانستند.

رئیس هیات مدیره خانه مطبوعات استان البرز گفت: برای لذت بردن از زیبایی های منحصر به فرد در جزیره قشم باید یک فرصت مناسب حداقل 10 روزه را برنامه ریزی کرد.

مهدی جعفری، افزود: رسانه های سراسر کشور به عنوان مراکزمهم  اطلاع رسانی می توانند با پوشش ظرفیت های گردشگری نقاط مختلف ایران از جمله جزیره قشم، مردم را با پتانسیل ها کم نظیر صنعت گردشگری این مناطق آشنا کنند

وی از امضای تفاهم نامه همکاری خانه مطبوعات استان البرز و منطقه آزاد قشم به عنوان یک اقدام مهم حوزه رسانه ای یاد کرد و گفت: بسط این اتفاق مبارک بین همه استان ها و خانه های مطبوعات، نقش مهمی در معرفی ظرفیت های مختلف صنعتی، گردشگری و اقتصادی نقاط مختلف کشور با هدف جذب سرمایه گذار و گردشگر خواهد داشت.

رئیس هیات مدیره خانه مطبوعات استان البرز، بیان کرد: حضور 530 خبرنگار، 96 نشریه محلی، هفته نامه، ماهنامه و چهار روزنامه با 100 دفتر نمایندگی نشریات مهم کشوری استان البرز را در زمره برخوردار ترین استان ها در حوزه رسانه قرار داده است.

مدیرعامل خانه مطبوعات استان البرز هم در این نشست، گفت: خبرنگاران جهادگران عرصه اطلاع رسانی هستند که در سخت ترین شرایط تلاش می کنند خوراک اطلاعاتی مورد نیاز مردم را تامین کنند.

داریوش شهابی فرد، افزود: ایجاد فضای همکاری با خانه مطبوعات منطقه آزاد قشم را به فال نیک می گیریم و اطمینان دارم خانه های مطبوعات فرصت مهمی برای کمک به مسئولان هستند.

بنا به این گزارش، مدیرعامل خانه مطبوعات منطقه آزاد قشم هم در این نشست روند شکل گیری این مجموعه را برای اعضای خانه مطبوعات استان البرز تشریح کرد و گفت: توسعه حوزه رسانه ای در قشم با توجه به شرایط بسیار مهم این جزیره در بخش سرمایه گذرای بسیار مهم و حائز اهمیت است.

وی از نگاه مثبت و حمایت مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم برای راه اندازی خانه مطبوعات در این جزیره تقدیر کرد و گفت: تفاهم نامه همکاری خانه مطبوعات قشم با خانه های مطبوعات سراسر کشور  باب جدیدی در ارتباطات رسانه ای با هدف معرفی ظرفیت های مختلف این منطقه محسوب می شود.

به گفته خان احمدلو، خانه مطبوعات منطقه آزاد قشم با حمایت رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم تا پایان امسال میزبان رئیسان هیات مدیره و مدیران عامل همه خانه های مطبوعات سراسر کشور خواهد بود تا از این مسیر ارتباط رسانه ای قشم با نقاط مختلف ایران قوی تر شود.

جزیره قشم با یک هزار و 500 کیلومتر مربع وسعت و حدود 120 هزار نفر جمعیت در حنوب ایران واقع شده است.

همه حقوق نزد سازمان منطقه آزاد قشم محفوظ می باشد.